Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Probleme de logica.

2 participanți

In jos

Probleme de logica. Empty Probleme de logica.

Mesaj  cop!Lu' Joi Mar 11, 2010 4:00 am

Dr3 mi-a dat o idee, hai sa punem aici cateva probleme de logica, si sa incercam sa le rezolvam. Fara google, ca nu are rost. Incercati sa cacati voi rsapunsu', si daca stiti deja problema din alta sursa, nu dati raspunsu', lasatii si pe restu' sa incerce... Incep yo;):

Un om sta la etajul 10 al unui bloc. Ia in fiecare zi liftu', coboara pana la parter, se duce la munca, isi face treaba, se intoarce acasa si ia liftu' doar pana la etajul 6. Omu' e obosit, nu vrea sa se opreasca la nimeni, vrea sa ajunga cat mai repede. Liftu' nu are probleme, poate urca pana la 10(din punct de vedere tehnic) dar tipul urca doar pana la 6, de ce?

Daca trageti cu ochiu' p gugal ma prind si va scad adminu' !!! Incercati sa dati voi raspunsurile.
cop!Lu'
cop!Lu'

Mesaje : 188
Data de inscriere : 23/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Brasov

Sus In jos

Probleme de logica. Empty o styam :))

Mesaj  Dunhill Joi Mar 11, 2010 4:32 am

e si o zicala care bate un apropo la raspunsu asta Smile) ... fiecare se intinde cat ii ajunge plapuma Very Happy

Dunhill
Vizitator


Sus In jos

Probleme de logica. Empty Re: Probleme de logica.

Mesaj  w.t.f Dum Mar 14, 2010 12:01 am

de tampit Smile) ...:-?....a obosit sa mearga cu liftu ? ... sau vroia sa se mentina in forma Smile) ...oricum ...clar era tampit
w.t.f
w.t.f

Mesaje : 89
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Sus In jos

Probleme de logica. Empty Re: Probleme de logica.

Mesaj  cop!Lu' Dum Mar 14, 2010 3:01 am

nu... raspunsu' e logic.Very Happy tre' sa te gandesti un pic care ar putea fi motivu'...
cop!Lu'
cop!Lu'

Mesaje : 188
Data de inscriere : 23/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Brasov

Sus In jos

Probleme de logica. Empty Re: Probleme de logica.

Mesaj  w.t.f Dum Mar 14, 2010 3:19 am

probabil omu ala locuieste la 6...si knd a plecat la munca...statea la 10 ...si de acolo a plecat la munca...dar el locuia la 6....:-??...alta logica nu vad:|
w.t.f
w.t.f

Mesaje : 89
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Sus In jos

Probleme de logica. Empty Re: Probleme de logica.

Mesaj  cop!Lu' Dum Mar 14, 2010 6:40 am

nu. el locuieste la etajul 10.
cop!Lu'
cop!Lu'

Mesaje : 188
Data de inscriere : 23/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Brasov

Sus In jos

Probleme de logica. Empty hmmmmm

Mesaj  w.t.f Dum Mar 14, 2010 7:35 am

nu merg butoanele de la 6 in sus ..:-?... alta n'are cum sa fie....asta e cea mai plauzibila.........prea usor ptr mine..Smile))
w.t.f
w.t.f

Mesaje : 89
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Sus In jos

Probleme de logica. Empty Re: Probleme de logica.

Mesaj  cop!Lu' Dum Mar 14, 2010 8:58 pm

Liftul nu are nici o problema tehnica. Poate urca fara probleme pana la 10. Sa va ajut putin... oricine altcineva in afara de acel tip poate sa urce pana la 10. (tipului nu ii este frica de inaltime, nu e obez, deci il poate cara liftu', si totusi el urca dor pana la 6 zilnic).
cop!Lu'
cop!Lu'

Mesaje : 188
Data de inscriere : 23/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Brasov

Sus In jos

Probleme de logica. Empty Re: Probleme de logica.

Mesaj  w.t.f Dum Mar 14, 2010 9:10 pm

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


m'am prins....=)))...ce pitic...=)))...mc de ajutor...stiam k e ceva in legatura cu butoanele......buna asta Smile)...cam dificil....da buna Smile))
w.t.f
w.t.f

Mesaje : 89
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Sus In jos

Probleme de logica. Empty Re: Probleme de logica.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum